Irving a Hardaway zaznamenali 83 bodov, Young s kombináciou míľnikov v rekordnom čase

Irving výrazne prispel k víťazstvu Dallasu.
Irving výrazne prispel k víťazstvu Dallasu.Profimedia
Basketbalistom Dallasu stále chýba zranený Luka Dončič (24), ale Kyrie Irving (31) a Tim Hardaway (31) zastúpili najväčšiu hviezdu Mavericks v nočnom zápase NBA proti New Orleans. Pri domácej výhre 125:120 spolu nastrieľali 83 bodov. Irving zaznamenal 42 bodov, Hardaway o jeden menej, pričom trafil deväť trojok.

Dallas - New Orleans 125:120

Mavericks viedli po prvom polčase o 15 bodov, ale pred prestávkou sa začínalo odznova a po tretej štvrtine dokonca prehrávali o sedem. Rozhodlo záverečných 12 minút, Hardaway trojkou štyri minúty pred koncom otočil na 112:111 a potom už domáci nepustili súpera do vedenia.

Hardaway zaostal za svojimi osobnými rekordmi o bod a trojku, pre podvrtnutý členok musel na chvíľu odísť z hry. "Naskytla sa mi príležitosť. Stále sa bavíme o mentalite, každý môže zažiariť. Prial by som si, aby som stihol ešte viac striel, ale 41 bodov znie dobre," povedal.

Zion Williamson bol líder Pelicans s 30 bodmi. Hostia premenili len sedem z 23 trojok a minuli 10 zo 41 trestných hodov.

Philadelphia - Houston 124:115

Joel Embiid z Philadelphie sa pri svojom návrate po trojzápasovej absencii spôsobenej zranením kolena prezentoval 41 bodmi a 10 doskokmi, čím prispel k triumfu. Bol to jeho 16. duel za sebou s minimálne 30 bodmi a 10 doskokmi.

"Pozeráme sa dlhodobo dopredu a teším sa, čo prinesie budúcnosť. Pritom len dúfam, že mi koleno opäť nebude opúchať," uviedol hviezdny pivot, ktorý môže vynechať len osem zo zvyšných 44 stretnutí základnej časti, inak nebude môcť obhajovať ocenenie MVP pre najužitočnejšieho hráča ligy.

Washington - Detroit 117:129

Detroit zaznamenal len štvrté víťazstvo v 40 zápasoch tejto sezóny, keď aj bez Cadea Cunninghama zdolal Washington. Pistons mali za sebou sedem prehier v rade.

"Máme neuveriteľnú sériu prehier, ale chlapci stále idú naplno a chcú, aby sa im začalo dariť," poznamenal tréner Monty Williams. Alec Burks viedol svoj tím 34 bodmi a ôsmimi trojkami, Jalen Duren pridal 20 bodov a 19 doskokov.

LA Lakers - Oklahoma City 112:105

Lakers je na hranici postupu do play-off, v noci na utorok zaznamenali po dvoch prehrách dôležitý triumf. Na domácej palubovke zdolali druhý tím Západnej konferencie Oklahomu City. Anthony Davis k tomu prispel 27 bodmi a 15 doskokmi, LeBron James pridal 25 bodov.

Atlanta - San Antonio 109:99

Nováčik a uplynulá draftová jednotka Victor Wembanyama zaznamenal 26 bodov, 13 doskokov a päť blokov, ale San Antonio doma podľahlo Atlante. Trae Young viedol Hawks s 36 bodmi a 13 asistenciami, čím prekonal hranicu 10-tisíc bodov v NBA. Zároveň mal na konte viac ako 3 500 asistencií a 1 000 trojok - túto kombináciu míľnikov dosiahol najrýchlejšie v histórii, potreboval na to len 390 duelov.

New York - Orlando 94:98

Memphis - Golden State 116:107

Cleveland - Chicago 109:91

Brooklyn - Miami 95:96 pp

Toronto - Boston 96:105

Utah - Indiana 132:105