Sparta si musí počkať. Slavia zdolala Plzeň, oddialila oslavy a udržala nádej na titul

Zmrzlý sa raduje po otvorení skóre.
Zmrzlý sa raduje po otvorení skóre.Profimedia
Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v stredajšej dohrávke 3. kola skupiny o titul českej ligy nad Viktoriou Plzeň 3:0. Domáci o triumfe rozhodli už v úvode zápasu, keď v prvých desiatich minútach strelili dva góly.

Slavia Praha - Plzeň 3:0

Domáce tribúny rozjasal už v piatej minúte Zmrzlý. Na rýchly a aktívny úvod nadivazal o päť minút neskôr Dorley. Sériu piatich stretov bez prehry potvrdil v nadstavenom čase Jurečka. V drese Slavie naskočil od začiatku Ivan Schranz, ktorého tréner stiahol v 74. minúte.

Na opačnej strane hral Erik Jirka, ktorý si zahral o štyri minúty dlhšie ako jeho krajan a spoluhráč z reprezentácie. Brankár Tvrdoň sledoval súboj z lavičky. Hostia prehrali po šiestich vystúpeniach. Zošívaní sú na druhom mieste v tabuľke a o štyri body zaostávajú za vedúcou Spartou Praha. Plzeň už s istotou skončí na tretej priečke.