Boston hodil za hlavu vyčerpávajúcu sériu, Floride na úvod nedal šancu aj vďaka Swaymanovi

Pavel Zacha získal dva body za dve asistencie a tiež si zalietal cez Sergeja Bobrovského.Profimedia
Neuplynulo ani 48 hodín od postupu v siedmom stretnutí 1. kola play-off NHL proti Torontu a hokejisti Bostonu vedú v sérii 2. kola vo Východnej konferencii nad Floridou 1:0 na zápasy.

Florida - Boston 1:5

/stav série 0:1/

Duel bol skúpy na viacbodové výkony hráčov, dva body získali iba Mason Lohrei (1+1) a Pavel Zacha (0+2). Oporou Bruins na ceste k triumfu bol gólman Jeremy Swayman, ktorý zneškodnil 38 z 39 pokusov Panthers (úspešnosť 97,4 %). Jeho náprotivok Sergej Bobrovskij inkasoval štyrikrát z 28 koncoviek (85,7 %).

Florida síce vyhrávala vďaka zásahu Matthewa Tkachuka z času 31:45, ale následne dali hostia do konca druhej tretiny tri góly za sedem minút, čím rozhodli o víťazstve.

Pre oba celky išlo o piaty vzájomný súboj v aktuálnej sezóne - všetky zvládol Boston, z toho dva po predĺžení. Druhý zápas série je na pláne v noci na štvrtok.