Súboj dvoch najlepších tímov Západu pre Denver, Jokič s 25. sezónnym triple-double

Jokič bol zas a znovu ústrednou postavou Denveru.
Jokič bol zas a znovu ústrednou postavou Denveru.Profimedia
Basketbalisti Denveru zvíťazili v zápase dvoch najlepších tímov Západnej konferencie NBA nad Memphisom 113:97 a zvýšili svoj náskok na šesť víťazstiev. Nikola Jokič (28) k tomu prispel svojím 25. triple-double v sezóne za 18 bodov, 18 doskokov a 10 asistencií. Boston, druhý najlepší tím súťaže, stratil doma náskok 28 bodov a prehral s Brooklynom 105:115.

Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 113:97

Memphis mal pravdepodobne poslednú šancu zosadiť Denver z prvého miesta v Západnej konferencii. Po troch štvrtinách bolo skóre s Nuggets vyrovnané 80:80, ale záver patril Denveru. A to najmä vďaka Jamalovi Murraymu, ktorý si v poslednej štvrtine zapísal 11 zo svojich 22 bodov. Memphisu nestačilo ani 27 bodov a 10 asistencií Ja Moranta. Ten hral s maskou pre zlomeninu nosa.

Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 128:127

Tretie Sacramento využilo prehru Memphisu a za Grizzlies zaostáva o jedno víťazstvo. V piatok si pripísalo piatu výhru v rade, keď zdolalo Los Angeles Clippers. Domantas Sabonis, autor 23 bodov, rozhodol súboj z trestného hodu sedem sekúnd pred koncom. De'Aaron Fox zavŕšil duel s 33 bodmi.

Clippers nepomohlo ani 27 bodov a 10 asistencií Russella Westbrooka, ktorého tím prehral všetkých päť zápasov od jeho príchodu z Lakers. Prehru mohol zvrátiť Paul George, ale v záverečnej sekunde nepremenil trojku a nerozšíril svoju bilanciu 28 bodov.

Boston Celtics - Brooklyn Nets 105:115

Boston nečakane neuspel proti Brooklynu, hoci do stretnutia vstúpil výborne a prvú štvrtinu vyhral 37:15. Neskôr viedol už o 28 bodov, ale Brooklyn sa do polčasu spamätal, v druhej štvrtine nastrieľal 40 bodov a predviedol veľký obrat. Boston naposledy stratil 28-bodový náskok pred štyrmi rokmi s Clippers.

Kľúčovou postavou návratu Brooklynu bol Mikal Bridges, ktorý prišiel výmenou za Kevina Duranta z Phoenixu, kde bol považovaný predovšetkým za rozohrávača. Tentoraz zaknihoval 38 bodov.

"Vo Phoenixe som mal inú úlohu. Tu môžem byť v útoku agresívny. Mám teraz oveľa väčšiu sebadôveru," priznal Bridges. Jaylen Brown zaznamenal za Boston 35 bodov. Jayson Tatum minul všetkých sedem trojok a skončil s 22 bodmi.

Charlotte Hornets : Orlando Magic 106:117

Atlanta Hawks - Portland Trail Blazers 129:111

Miami Heat - New York Knicks 120:122

Chicago Bulls - Phoenix Suns 104:125

Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 130:103

Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 108:99

Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 102:110