Regenda v druhom útoku, Dallas zmazal štvorgólové manko

Regenda síce hrá, ale s minimálnym pobytom na ľade.
Regenda síce hrá, ale s minimálnym pobytom na ľade.Profimedia
Prelom starého a nového týždňa priniesol v zámorskej NHL päť duelov, v ktorých sa predstavil jeden hráč spod Tatier.

Winnipeg Jets - Anaheim Ducks 5:2

Hokejisti Anaheimu v zostave s Pavlom Regendom prehrali v nedeľnom dueli NHL vo Winnipegu 2:5. Slovenský krídelník strávil na ľade 6:15 min a zaznamenal mínusový bod.

Napriek tomu, že Regenda bol zapísaný ako hráč druhej formácie, odohral suverénne najmenej času z útočníkov, nezasiahol ani do presilovky. Ducks utrpeli šiestu prehru za sebou.

Hostia viedli v polovici zápasu 2:0, Winnipeg ešte do konca druhej tretiny vyrovnal a v záverečnom dejstve pridal ďalšie tri góly. Saku Mäenalanen a Nate Schmidt si pripísali na konto gól a asistenciu. Jets vyhrali štvrtý z uplynulých piatich zápasov.

Dallas Stars - Minnesota Wild 5:6 sn

Dallas prehral s Minnesotou 5:6 po samostatných nájazdoch. Wild v tretej tretine prišli o štvorgólový náskok, napokon získali dva body. Líder ofenzívy Minnesoty Kirill Kaprizov bodoval v dvanástom zápase za sebou, v 16. minúte v presilovke otvoril skóre. Dallasu nepomohol ani hetrik a asistencia Roopea Hintza.

Columbus Blue Jackes - Detroit Red Wings 2:4

Buffalo Sabres - San Jose Sharks 6:3

Buffalo zvíťazilo nad San Jose 6:3 aj vďaka dvom gólom nováčika Jacka Quinna. Jack Skinner a Tage Thompson si v drese Sabres vylepšili štatistiky o gól a asistenciu.

New York Islanders - Chicago Blackhawks 3:0

New York Islanders si poradili so Chicagom Blackhawks 3:0, brankár Semion Varlamov vykryl všetkých 21 striel.