Černák okorenil návrat asistenciou, na body to Tampe nestačilo

Černák zaznamenal šiestu asistenciu a zároveň šiesty bod v aktuálnom ročníku v 40. zápase.Profimedia
Zámorská NHL mala v noci na štvrtok na programe tri duely, ktorých sa zúčastnil jediný Slovák. Erik Černák (26) a jeho Tampa však nenatiahli šnúru troch výhier a prehrali prvý raz od 22. januára.

NY Rangers - Tampa Bay 3:1

Môže za to aj skvelý vstup domácich do druhej časti hry, keď viedli už po 75 sekundách po zásahu Jimmyho Veseyho, aby náskok navýšili ešte do začiatku tretej dvadsaťminútovky na 2:0. Po zmene strán síce hostia znížili vďaka trefe Brandona Hagela, na ktorú primárne asistoval aj Černák (šiesta prihrávka a zároveň šiesty bod v prebiehajúcom ročníku), ale Vesey gólom do prázdnej bránky minútu pred koncom rozmetal nádeje Lightning.

Slovenský obranca v službách Tampy Bay odohral v druhom defenzívnom páre 22:40 minúty, nazbieral mínusový bod, rozdal päť hitov a zablokoval jeden pokus súpera. Pre odchovanca košického hokeja to bol prvý duel po šnúre siedmich meraní síl (a prvý od 12. januára), keď chýbal pre zranenie v hornej časti tela.

Toronto - Dallas 5:4

Chicago - Minnesota 1:2