Boston v atraktívnom dueli zdolal Milwaukee, Durant prekonal strelecký výkon O'Neala

Durant má teraz na konte 28 610 bodov.
Durant má teraz na konte 28 610 bodov.Profimedia
Basketbalisti Bostonu potvrdili v súboji najlepších tímov Východnej konferencie pozíciu lídra NBA a zdolali Milwaukee 122:119. Celtics v poslednej štvrtine takmer stratili 18-bodový náskok. Autor 32 bodov Damian Lillard (33) svojou šiestou trojkou v zápase znížil sekundu pred koncom rozdiel na jediný kôš, ale Bucks sa už na viac nezmohli. Jayson Tatum (26) zaznamenal za domácich 31 bodov a 8 doskokov.

Boston - Milwaukee 122:119

Celtics pomohla absencia Giannisa Antetokounmpa, pričom viedli až o 21 bodov. Bucks aj bez hviezdneho Gréka mohutne doťahovali, poslednú časť vyhrali 36:21, ale siedmej výhre Bostonu v rade nezabránili. Celtics zvýšili svoj náskok pred najbližším súperom v konferenčnej tabuľke na 11 víťazstiev.

Phoenix - Philadelphia 115:102

Kevin Durant sa 22 bodmi podieľal na víťazstve Phoenixu nad Philadelphiou a v historickej tabuľke strelcov sa posunul na ôsme miesto pred Shaquilla O'Neala. Tridsaťpäťročný trojnásobný olympijský víťaz má teraz na konte 28 610 bodov, pred ním je Wilt Chamberlain s 31 419 bodmi.

Streleckým lídrom Suns bol však Grayson Allen, ktorý trafil deväť trojok a zaznamenal 32 bodov. Devinovi Bookerovi chýbal k triple-double jeden doskok, spolu s 18 bodmi a 11 asistenciami.

Toronto - Sacramento 89:123

Domantas Sabonis zo Sacramenta však dosiahol dvojciferné čísla v troch kľúčových štatistikách. Litovský pivot si za 27 minút hry pripísal 13 bodov, 17 doskokov, 10 finálnych prihrávok a 24. raz v tejto sezóne skompletizoval triple-double. Najlepším strelcom víťazov bol s 20 bodmi rozohrávač De'Aaron Fox.

Cleveland - Miami 104:107

Detroit - Indiana 103:122

Oklahoma City - Utah 119:107

Golden State - Memphis 137:116

Portland - LA Clippers 103:116