Denveru nestačilo ani triple double Jokiča, Minnesota potvrdila skvelú formu

Jokič sa z výhry tešiť nemohol.
Jokič sa z výhry tešiť nemohol.Profimedia
Úradujúci šampióni basketbalovej NBA z Denveru prehrali v noci na nedeľu na palubovke Sacramenta. LA Clippers doma o bod vyhralo nad Golden State.

Nuggets nestačil ani triple double Nikolu Jokiča za 36 bodov, štrnásť asistencií a trinásť doskokov. Za Kings zaznamenali De'Aaron Fox i Malik Monk po 26 bodov. Minnesota zvíťazila v Charlotte 123:117 a drží si najlepšiu bilanciu v súťaži spoločne s Bostonom. Oba celky vyhrali už pätnásť stretnutí.

Jokič nazbieral tri trojciferné štatistiky ôsmykrát v sezóne. V dueli však viac zažiaril stredný rozohrávač Sacramenta Fox, ktorý si zapísal aj kariérne maximum 16 asistencií. "Jokiča jeden hráč nezastaví, možno ani celé mužstvo, keď sa o to snaží. Musíte zariadiť, aby sa do tempa nedostali jeho spoluhráči," popísal recept úspechu Fox, ktorého pochválil aj tréner Mike Brown.

"Fantastický večer od nášho najlepšieho hráča. Ukázal sa práve vtedy, keď sme to potrebovali. Ak chceme uspieť v takýchto dueloch, musí vystúpiť z radu," povedal.

Denveru patrí v Západnej konferencii 3. miesto o dve stretnutia za Minnesotou. "Zápas nám ušiel v druhej štvrtine. Veľa s tým má spoločné fakt, že sme nastúpili na piaty duel v priebehu siedmich dní," odôvodnil prehru tréner Nuggets Mike Malone.

Orlando ukončilo sériu deviatich víťazstiev, keď prehralo na palubovke Brooklynu 101:129. Najviac k tomu prispel Mikel Bridges, ktorý dal 42 bodov, z toho 26 v prvej štvrtine, po ktorej viedli Nets 43:22. Sám americký reprezentant tak v nej dal viac bodov ako všetci hráči súpera. "Nepáčila sa mi naša predchádzajúca prehra proti Charlotte. Tento zápas som skrátka chcel vyhrať," prezradil svoju motiváciu podľa AP Bridges.

Dallas zaznamenal v štvrtej štvrtine proti Oklahome City rekordnú šnúru ligy 30:0. Koncovku však nezvládol a prehral 120:126. Doteraz najdlhšiu bodovú sériu v jednom stretnutí predviedol Cleveland proti Milwaukee v roku 2009 (29:0). Do zostavy Dallasu sa po narodení dcéry vrátil Luka Dončič a robil, čo mohol. Zapísal si 36 bodov, 18 asistencií a 15 doskokov. Na palubovke mu však pre zranenie nohy chýbal spoluhráč Kyrie Irving a pre problémy s chrbtom Tim Hardaway.

Jannis Antetokunmpo zaknihoval prvýkrát v sezóne triple double a priviedol Milwaukee k triumfu nad Atlantou 132:121. Zapísal si 32 bodov, 11 doskokov a 10 asistencií. Bucks sú vo Východnej konferencii tretí s rovnakou bilanciou ako Orlando, obe mužstvá sú o 1,5 duelu za Bostonom.

Los Angeles Clippers zvíťazili nad Golden State tesne 113:112, keď sa po prvýkrát v zápase dostali do vedenia až 9 sekúnd pred koncom, trojkou skóroval Paul George, s 25 bodmi najlepší strelec duelu. Za Warriors mohol ešte odpovedať Draymond Green, no trojku z roku s klaksónom nepremenil. Hráči Golden State premrhali v zápase náskok 22 bodov.