Harden rozhodol napínavé predĺženie, Denveru nestačil dominantný výkon Jokiča

Harden strelil rozhodujúci kôš štvrtého súboja medzi Philadelphiou a Bostonom.
Harden strelil rozhodujúci kôš štvrtého súboja medzi Philadelphiou a Bostonom. Profimedia
Basketbalisti Philadelphie i Phoenixu uspeli doma vo štvrtých dueloch 2. kola play-off NBA a stav sérií vyrovnali na 2:2. James Harden (33) prispel 42 bodmi k triumfu Philadelphie nad Bostonom 116:115 po predĺžení. Vo Phoenixe sa blysol Nikola Jokič (28) 53 bodmi, ale ani on nezabránil prehre Denveru s domácimi 124:129.

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 116:115 pp

/stav série: 2:2/

Harden rozhodol duel v prospech Philadelphie premenenou trojkou 19 sekúnd pred koncom predĺženia. Na druhej strane sa mohol stať v dramatickom finiši hrdinom Marcus Smart, ale jeho úspešný pokus neplatil, keďže ho dosiahol až po uplynutí času.

Okrem Hardena sa v drese 76ers darilo aj Joelovi Embiidovi, najužitočnejší hráč základnej časti profiligy nastrieľal 34 bodov.

Phoenix Suns - Denver Nuggets 129:124

Jokič si 53 bodmi za Denver vytvoril nové osobné maximum v play-off, mal aj 11 asistencií, no z víťazstva sa tešili domáci Suns. Za Phoenix si Kevin Durant a Devin Booker pripísali zhodne 36 bodov. Booker k tomu pridal 12 asistencií, čo je najviac v jeho kariére vo vyraďovačke.