Kapustová v Oberhofe znovu na bodoch, v šprinte nedostihnuteľná Braisazová-Bouchetová

Justine Braisazová-Bouchetová opäť dominovala.
Justine Braisazová-Bouchetová opäť dominovala.TASR
Francúzska biatlonistka Justine Braisazová-Bouchetová (27) triumfovala v piatkových rýchlostných pretekoch na 7,5 km na podujatí 4. kola Svetového pohára v Oberhofe. V nemeckom stredisku zvíťazila aj napriek dvom chybám na strelnici a upevnila si post líderky prestížneho seriálu.

V cieli mala náskok 4,4 sekundy pred domácou reprezentantkou Franziskou Preussovou. Tretia finišovala ďalšia Francúzka Sophie Chauveauová s mankom 4,6 s. Zo štvorice slovenských reprezentantiek skončila najvyššie Ema Kapustová, keď obsadila 39. miesto, získala ďalšie dva body a ako jediná postúpila do sobotňajšej stíhačky.

Dvadsaťsedemročná Francúzka nadviazala na výkony z konca minulého roka, keď v Lenzerheide triumfovala v šprinte, stíhačke a aj pretekoch s hromadným štartom. Braisazová-Bouchetová dosiahla štvrté víťazstvo v rade, celkovo deviate v kariére a druhé v rýchlostných pretekoch. Chauveauová sa dostala prvýkrát na pódium, keď vylepšila svoje maximum, ktorým bolo 4. miesto z minulej sezóny.

Kapustová na strelnici neminula ani raz a obsadila 39. priečku (+2:08,0 min). Dvadsaťjedenročná biatlonistka bodovala druhýkrát za sebou, v piatok si pripísala dva body. Vo švajčiarskom Lenzerheide obsadila v stíhacích pretekoch 28. miesto, čo je jej doterajšie maximum vo SP.

Mária Remeňová mala bilanciu 1+0 a skončila na 62. pozícii (+2:59,3) a len tesne o dve miesta jej ušla miestenka do sobotňajšej stíhačky. Jej dvojička Zuzana urobila rovnako jednu chybu a figurovala na 74. priečke so stratou 3:29,6 min, Júlia Machyniaková skončila s dvoma trestnými minútami (1-0) na 89. pozícii (+5:04,6).

V sobotu sú v Oberhofe na programe stíhacie preteky mužov (12:25) a žien (14:40). Podujatie 4. kola SP v nemeckom stredisku uzavrú v nedeľu štafety.