Viac

OKTAGON ponúkol skvelú šou plnú ukončení. Čepo ostal v hre o 300 000 eur

Čepo postúpil v pyramíde welterovej váhy.
Čepo postúpil v pyramíde welterovej váhy.OKTAGON MMA
Pre uzavretie siedmej desiatky turnajov si OKTAGON MMA vybral ako dejisko Karlove Vary. Podujatie s poradovým číslom 70 lákalo titulovým bojom žien, poriadne nabitou kartou i zápasmi v rámci pyramídy Tipsport Gamechanger, ktorej víťaz na konci roka získa 300 000 eur. V posledných dvoch dueloch večera sa predstavili slovenskí zápasníci Vlasto Čepo (30) a Samuel Krištofič (35). Ešte pred nimi sa ukázal aj ich krajan Marek Mazúch (29).

O ostrý štart galavečera v KV Aréne, ktorá bola zaplnená od samotného začiatku, sa postarali dvaja Poliaci s menom Mateusz - diváci videli súboj Strzelczyk – Duczmal. Hneď na úvod letel na zátylok prvého menovaného nepovolený lakeť od súpera, ktorému bol stiahnutý jeden bod. Z faulu protivníka sa Strzelczyk veľmi rýchlo spamätal a onedlho pákou na nohu ukončil zápas v čase 1:31 min.

Druhé vystúpenie bolo v réžii dvojice Hojat Khajevand a Lukasz Siwiec. Iránsky utečenec reprezentujúci Nemecko naskočil do bitky s prekvapivým štýlom so spustenými rukami, čo sa napokon ukázalo ako víťazná taktika. Úderom poslal Siwieca na zem, tam v ataku pokračoval a rozhodcovi tak svojou aktivitou nedal inú možnosť než gestom vyhlásiť koniec.

Roušal rozdal viacero tvrdých kolien.
Roušal rozdal viacero tvrdých kolien.OKTAGON MMA

Tretí zápas proti sebe postavil domáceho Radka Roušala a Poliaka Karola Kutylu. Prvé kolo sa nieslo v znamení tvrdých úderov z oboch strán a vo vysokom tempe. Nastolený trend pokračoval aj druhej päťminútovke, no časom začal mať ofenzívne navrch Roušal, ktorý striedal kolená, trefy na spodok i do hlavy, čo v programe viedlo k tretiemu predčasnému ukončeniu po sebe. Zápasník s prezývkou Ruchy si pripísal piaty kariérny triumf.

Štvrté dejstvo turnaja znamenalo titulovú bitku žien v kategórii do 52,2 kg medzi šampiónkou Mallory Martin a francúzskou vyzývateľkou Evou Dourthe. Samotný boj príliš veľa pästných výmen neponúkol, Američanka sa snažila preniesť dianie na zem a práve tam predviesť účinnú páku. Práve takýto obraz bol k videniu vo väčšej časti 25-minútového merania síl, po ktorom opasok pre majsterku svoju majiteľku nemenil.

Slamová váha ma staronovú šampiónku.
Slamová váha ma staronovú šampiónku.OKTAGON MMA

Po prelims karte pokračoval večer stretnutím Daniela Škvora s Marcom Doussisom. Stačilo len pár sekúnd a Škvor padol k zemi po poriadnej a presne trafenej rane, z tejto bomby a následného zovretia od súpera sa však spamätal najlepším možným spôsobom. Útok mu oplatil rovnakou mincou - razantnou ľavačkou na sánku, ktorá oponenta okamžite uspala a rozhodla o triumfe českého bojovníka.

Koncert ukončení v prvom kole pokračoval v súboji Andrej Kalašnik – Máté Kertész. Český zabávač publika s prezývkou Vagabund si veterána Oktagonu dobre načítal, tvrdou pravačkou mu trafil presne na vypínač a v čase 1:35 min po zásahu rozhodcu mieril radostne na pletivo oslavovať s prítomnými divákmi. O malú chvíľu si od promotérov pýtal bonus sa výkon večera, ktorý by bol štvrtým v jeho kariére.

Po šiestich bitkách bol na rade prechod do sekcie zápasov Tipsport Gamechanger a stretnutie, o ktorom sa vravelo ako o dueli, počas ktorého sa neoplatí žmurkať a padali aj slová o tom, že KO visí vo vzduchu. Tvárou v tvár sa postavili slovenský zástupca Marek Mazúch a Piotr Wawrzyniak. Obaja menovaní hneď potvrdzovali, že v rukách majú poriadne granáty. Presnejšiu ranu vytiahol Poliak a večer tak obohatil ďalším knokautom v úvodnom kole.

Lákadlom mal byť i ďalší diel skladačky s názvom Oktagon 70 - stret mien Ion Surdu a Krzysztof Jotko. V klietke sa tak stretli moldavský Dracula a muž so skúsenosťami z UFC a skóre 25:6. Jotko sa premenil na kliešte, ktoré sa pripli na chrbát súpera. Z tejto pozície vyťažil viacero minút dominancie, tá po troch kolách viedla k víťazstvu a postupu do ďalšieho kola pyramídy welterovej váhy.

Surdu na Jotka napokon nevyzrel.
Surdu na Jotka napokon nevyzrel.OKTAGON MMA

Po Mazúchovi sa Karlovým Varom prezentoval aj ďalší Slovák, a to Vlasto Čepo, pre ktorého bol pripravený boj s Erhanom Kartalom. Borec s prezývkou El Chapo fanúšikom doručil to, čím sa preslávil – poriadne rany. V tejto disciplíne však bol schopný aj jeho oponent, no pred koncom prvého kola po jednej z bômb súpera padol. Prienik pavúkom turnaja Tipsport Gamechanger si zaistil Čepo.

Aj vrchol večera patril vystúpeniu s účasťou slovenského mena - Samuel Krištofič našiel vyzývateľa v osobe profesionálneho vojaka Dominika Humburgera. Pirát sa chystal na prvý zápas od konca decembra 2023 a knokautovania Karlosa Vémolu. Jeho mladšia prekážka ešte pred dvomi mesiacmi zápasila pod značkou KSW.

Počas otváracích piatich minút obaja bojovníci pocítili silu a presnosť úderov toho druhého, rozhodcovia videli ako bodového víťaza prvého kola Krištofiča. V druhej minúte nasledujúcej časti však Humburger vytiahol bohaté kombinácie tvrdých rán, ktorými donútil rozhodcu ukončiť snahu Krištofiča o zmŕtvychvstanie.

Český zápasník si pri premiére v Oktahone pripísal cenný skalp, desiaty triumf v kariére a postúpil do ďalšieho kola vyššie spomínanej pyramídy.