Brojovo zranenie je vážne, futbalista Chelsea v tejto sezóne dohral

Na podobné emócie si Armando Broja musí niekoľko mesiacov počkať.
Na podobné emócie si Armando Broja musí niekoľko mesiacov počkať.Reuters
Útočník Chelsea Armando Broja (21) vynechá zvyšok sezóny po tom, čo si roztrhol predný skrížený väz v kolene. Ako informoval londýnsky klub, futbalista podstúpi v najbližších hodinách operáciu.

Broja sa zranil počas víkendového prípravného zápasu s Aston Villou (0:1). Trénerovi Potterovi tak pred pokračovaním Premier League pribudli vrásky na čele.

Reprezentant Albánska, ktorý v aktuálnom ročníku nastúpil do 12 ligových duelov, opustil ihrisko predčasne v 25. minúte. Jeho koleno nevydržalo zrážku s obrancom Ezrim Konsaom

"Armando si v prvom polčase v dueli s Aston Villou zranil koleno. Po návrate do Anglicka sa podrobil vyšetreniu, ktoré potvrdilo roztrhnutý skrížený väz s nutným operačným zákrokom. Po operácii bude spolupracovať s našim lekárskym tímom. Zvyšok sezóny 2022/23 sa pre neho skončil," píše sa v oficiálnom stanovisku klubu.

Chelsea nazbierala v štrnástich vystúpeniach 21 bodov. Patrí jej ôsme miesto. Po prestávke hostí 27. decembra Bournemouth.