Jakub Kotrba ako predseda ČTS vo svojom vyhlásení uviedol: "Sme presvedčení, že Markéta Vondroušová nie je dopingová hriešnica, ktorá by si vo svojej kariére pomáhala zakázanými podpornými prostriedkami. Došlo k nezrovnalostiam pri antidopingovej kontrole, ale dôvody odmietnutia nečakanej večernej návštevy vysvetlila."
Kotrba následne dodal: "Ak porušila pravidlá a predpisy, mala by byť primerane potrestaná, to určite. Ale rozhodne nie takto exemplárne a drakonicky. Dostala trest, ktorý v podstate znamená koniec tenisovej kariéry. Trest, ktorý si nezaslúži a ktorý jej neprináleží. Nedopovala, v jej tele neboli zakázané látky, len zo strachu odmietla kontrolu. Keby nevyšla na chodbu bytu, nič by sa nestalo, večer nemala povinnosť otvárať dvere…"
Predseda ČTS uzavrel svoje stanovisko slovami: "Preto sme sa pred niekoľkými týždňami postavili za Markétu a budeme za ňou stáť aj teraz. Sme pripravení jej aktívne pomôcť pri jej obhajobe a snahe zmierniť najtvrdší možný trest, ktorý pre Markétu znamená koniec s tenisom. Je to trest, ktorý si v žiadnom prípade nezaslúži."
Svoj pohľad pridal aj bývalý fedcupový kapitán Petr Pála. "Markétu poznám celú jej kariéru a stopercentne verím, že odmietnutím kontroly nechcela nič skrývať. Som pripravený sa za ňu postaviť, kedykoľvek to bude potrebné," povedal podpredseda ČTS.
"Nikdy som nedopovala a nikdy som nemala pozitívny test. Počas mojej kariéry som absolvovala nespočetné množstvo antidopingových kontrol a vždy som vstupovala na kurt s čistým svedomím. Tri dni po incidente, ktorý úplne zmenil môj život, som bola opäť testovaná. Výsledok bol negatívny ako každý predošlý test," citovala Vondroušovú agentúra AFP.
