Slováci na ME v cyklistike ďaleko od pódiových umiestnení, šampiónmi Pedersen a Pluimersová

Cyklistické ME do 23 rokov sú v plnom prúde.
Cyklistické ME do 23 rokov sú v plnom prúde.Profimedia
Dánsky cyklista Henrik Pedersen (18) sa stal majstrom Európy do 23 rokov. V piatkových pretekoch v holandskom Wijsteri dosiahol čas 3:00:12 h, v záverečnom kole 135 km dlhej etapy triumfoval pred Španielom Ivanom Romeom (20) o 25 sekúnd. V piatok sa na trati predstavili aj slovenskí zástupcovia.

Tretí skončil Francúz Paul Magnier (+37 s). Zo slovenských reprezentantov sa na najlepšej 79. priečke umiestnil Samuel Kováč s mankom 6:56 minúty na víťaza.

109. Samuel TUKA (všetci SR) +8:33

Holandská cyklistka Ilse Pluimersová zvíťazila na ME žien do 23 rokov na domácej pôde vo Wijsteri. Rovinatú, 106 km dlhú trať vedúcu z Coevordenu do Col du Vam, prekonala za 02:46:33 h. Vo veľkom boji o titul skončila druhá Anna Shackleyová z Veľkej Británie s minimálnou stratou jednej sekundy.

Tretia finišovala v rovnakom čase Švajčiarka Linda Zanettiová. Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová sa umiestnila na 57. priečke a na víťaznú Holanďanku stratila štyri minúty a 49 sekúnd.