Do osemfinále MS postúpili aj Angličania, Wales zdolali rozdielom triedy

Do osemfinále MS postúpili aj Angličania, Wales zdolali rozdielom triedyStatsPerform/Profimedia
Futbalisti Anglicka porazili Wales 3:0, ovládli skupinu B a v osemfinále šampionátu v Katare ich čaká Senegal.

Wales - Anglicko 0:3 (0:0)

Góly: 50. a 68. Rashford, 52. Foden

Zostavy:

Wales: Danny Ward - Neco Williams (36. Connor Roberts), Chris Mepham, Joe Rodon, Ben Davies (59. Joseff Morrell), Joe Allen (81. Rubin Colwill), Ethan Ampadu, Gareth Bale (46. Brennan Johnson), Aaron Ramsey, Daniel James (77. Harry Wilson), Kieffer Moore

Anglicko: Jordan Pickford - Kyle Walker (57. Trent Alexander-Arnold), John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw (65. Kieran Trippier), Jordan Henderson, Declan Rice (58. Kalvin Phillips), Jude Bellingham, Phil Foden, Harry Kane (57. Callum Wilson), Marcus Rashford (76. Jack Grealish)

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, hoci aktívnejší boli Angličania. V 10. minúte vytiahol skvelý zákrok Danny Ward a zneškodnil strelu Marcusa Rashforda po tom, ako sa uvoľnil v pokutovom území.

Hráč Manchesteru United sa snažil neustále ohrozovať bránu súpera a v 39. minúte si našiel v pokutovom území priestor, zbehol si na center, ale šancu premárnil. Loptu poslal len vedľa ľavej žrde. Wales prišiel v prvom dejstve o zraneného Neca Williamsa.

Zverenci trénera Pagea vykročili do druhého dejstva bez najväčšej hviezdy Garetha Balea, ktorého nahradil Brennan Johnson. Anglicko sa prvýkrát presadilo v 50. minúte, keď z priameho kopu skóroval Rashford. O dve minúty neskôr zvýšil na 2:0 Foden. Skóre zápasu pečatil v 68. minúte druhým gólom Rashford.