Dva góly a asistencia. Makova výrazná pečať na vysokom triumfe Sydney

Róbert Mak má za sebou vydarený zápas.
Róbert Mak má za sebou vydarený zápas.AFP
Róbert Mak (33) strelil dva góly v nedeľňajšom zápase 26. kola austrálskej A-League, v ktorom jeho Sydney deklasovalo Perth Glory 7:1. Slovenský futbalista si pripísal v piatej minúte stretnutia aj asistenciu pri presnom zásahu Jordana Courtneyho-Perkinsa.

Sydney - Perth 7:1

Gólové momenty 33-ročného ofenzívneho univerzála prišli v 68., respektíve 74. minúte. Sydney potvrdilo proti poslednému tímu úlohu favorita a v tabuľke sa dostalo na štvrtú priečku. Róbert Mak sa strelecky presadil po štyroch zápasoch. Jeden vynechal pre trest za červenú kartu.

Dvojgólový duel prežil slovenský reprezentant po viac ako roku. Predchádzajúce dve trefy zaznamenal 1. apríla minulého roka pri remíze 3:3 do siete Western United. Vo Flashscore známkovaní mu svieti hodnota 8,7, vďaka čomu sa zaradil medzi najlepších na trávniku. V 24 zápasoch prebiehajúceho ročníka má Mak na konte osem gólov a jednu asistenciu. S 52 zásahmi má Sydney s Adelaide najlepšiu ofenzívu.