EURO 2024: Giroud ukončil reprezentačnú kariéru, lúči sa ako historicky najlepší strelec Francúzska

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Giroud ukončil reprezentačnú kariéru, lúči sa ako historicky najlepší strelec Francúzska

Giroud sa v utorok rozlúčil s národným tímom.
Giroud sa v utorok rozlúčil s národným tímom.AFP
Francúzsko prehralo v semifinále majstrovstiev Európy so Španielskom 1:2. Pre Oliviera Girouda to bol posledný reprezentačný zápas. Tridsaťsedemročný kanonier zavesil francúzsky dres na klinec po 137 vystúpeniach, v ktorých strelil 57 gólov, čo je najviac v histórii Les Bleus.

Španielsko - Francúzsko 2:1

Giroud nastúpil v štyroch zo šiestich zápasov Francúzska na majstrovstvách Európy, no vždy len ako náhradník. Celkovo odohral necelú hodinu. Do štatistík sa nezapísal, jeho posledným reprezentačným gólom zostáva víťazný v marcovom priateľskom dueli proti Čile.

Najlepší strelci v reprezentácii Francúzska.
Najlepší strelci v reprezentácii Francúzska.AFP/Opta by Stats Perform

Rodák z Chambéry debutoval v národnom tíme vo veku 25 rokov, napriek tomu sa nezmazateľne zapísal do histórie - s 57 gólmi je najlepším strelcom Francúzska, čím prekonal aj legendárneho Thierryho Henryho (51). Giroud na to potreboval 137 zápasov a v tomto smere je tretí za Hugom Llorisom (145) a Lilianom Thuramom (142), ale Antoine Griezmann (135) sa môže čoskoro posunúť do čela.

Bývalý hráč Montpellieru, Arsenalu a Chelsea, ktorého po pôsobení v AC Miláno čaká angažmán v Los Angeles FC, vyhral pred šiestimi rokmi s Francúzskom majstrovstvá sveta a nebol ďaleko od triumfu na európskom šampionáte, ale Les Bleus prehrali vo finále v roku 2016 s Portugalskom.

Zostrih zápasu Španielsko - Francúzko.
TV Markíza

Aktuality zo sveta futbalu a k tomu exkluzívny bonusový obsah! Buďte v obraze a sledujte najaktuálnejšie informácie o majstrovstvách Európy UEFA EURO 2024. Všetko dôležité zo sveta športu nájdete na TVNOVINY.sk.

Markíza JE futbal!