EURO 2024: Southgate si je vedomý situácie. Môže to byť posledná šanca, priznáva

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Southgate si je pred Eurom vedomý situácie. Môže to byť posledná šanca, priznáva

Southgatea čaká v Nemecku náročná práca.
Southgatea čaká v Nemecku náročná práca.Reuters
Tréner Gareth Southgate (53) tvrdí, že majstrovstvá Európy v Nemecku môžu byť jeho poslednou šancou vyhrať s Anglickom významnú trofej, keďže Albion vedie od roku 2016.

Southgate doviedol Anglicko do finále EURO 2020, v roku 2019 k tretiemu miestu v Lige národov či do semifinále majstrovstiev sveta v Rusku 2018. Bývalý tréner Middlesbrough Southgate bol spájaný v ostatných týždňoch spájaný s Manchestrom United, ale predtým uviedol, že sa plne sústredí na národný tím. Jeho zmluva s Anglickom vyprší v decembri.

"Ak nevyhráme, pravdepodobne tu už nebudem. Môže to teda byť posledná šanca," povedal Southgate pre nemecké noviny BILD. "Myslím si, že približne polovica trénerov národného tímu po turnaji odchádza - taká je realita reprezentačného futbalu."

"Som tu už takmer osem rokov a sme si blízki. Viem, že nemôžete stále stáť pred verejnosťou a hovoriť: 'Ešte chvíľu, prosím', pretože v určitom momente ľudia stratia vieru vo vaše posolstvo. Ak chceme byť skvelým tímom a ja chcem byť špičkovým trénerom, potom musíte vo veľkých chvíľach podávať výkony," doplnil Southgate.

Anglicko začne EURO v skupine C v nedeľu proti Srbsku, po ktorom budú nasledovať zápasy proti Dánsku a Slovinsku.

Aktuality zo sveta futbalu a k tomu exkluzívny bonusový obsah! Buďte v obraze a sledujte najaktuálnejšie informácie o majstrovstvách Európy UEFA EURO 2024. Všetko dôležité zo sveta športu nájdete na TVNOVINY.sk.

Markíza JE futbal