Výborný štart do druhej fázy. Slováci v boji o EURO do 17 rokov zdolali Švajčiarov

Slovenskí mladíci odštartovali druhú fázu kvalifikácie na EURO výborne.
Slovenskí mladíci odštartovali druhú fázu kvalifikácie na EURO výborne.Slovenský futbalový zväz
Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov vyhrali v stredu v prvom zápase 2. fázy kvalifikácie ME 2024 nad Švajčiarskom 2:1. Na turnaji v Grécku ich čakajú ešte súboje s domácim výberom 9. a Ukrajinou 12. marca zhodne o 14:00.

SLOVENSKO U17 - Švajčiarsko U17 2:1

Rozhodujúci gól mladých Slovákov strelil Denis Valko v 78. minúte, pričom na trávnik prišiel len sedem minút predtým. Zverenci trénera Branislava Fodreka odštartovali druhú fáza ideálne.

Na EURO, ktoré je na programe od 20. mája do 5. júna, postúpi z kvalifikácie osem víťazov skupín a sedem najlepších tímov z druhých priečok. Cyprus, ako hostiteľská krajina, má účasť istú.

V druhom dueli skupiny porazila Ukrajina Grécko 2:0, pričom oba góly Ukrajincov prišli v záverečnej dvadsaťminútovke počas presilovej hry o jedného hráča.