Izraelská nádejná generácia oslavuje na ME U21 ďalší úspech, postup aj pre Španielov

V zápase medzi Gruzínskom a Izraelom nepadol v riadnom hracom čase ani v predĺžení žiadny gól.Profimedia
Izrael ovládol úvodné štvrťfinále ME U21, keď v Tbilisi zdolal Gruzínsko 1:0 na penalty. Premožitelia českého tímu ukončili pôsobivé domáce ťaženie hostiteľov. Ďalej idú aj hráči Španielska.

Gruzínsko - Izrael 0:1 pen

Tím z Blízkeho východu bol po väčšinu zápasu strelecky aktívnejší, ale vytvoril si minimum šancí. O konci vysnívaného ťaženia "Jvarosnebi" na domácom šampionáte tak rozhodol až v rozstrele Oscar Gloukh.

Izraelčania opäť ukázali, že s ich nastupujúcou generáciou sa musí počítať, a zopakovali svoj postup medzi najlepšiu štvoricu z nedávnych majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov, z ktorých si odniesli bronz.