Asistencia Haraslína. Blažek zastúpil útočníkov Ostravy a vystrieľal výhru

Blažek zaknihoval premiérový gól v najvyššej českej súťaži.
Blažek zaknihoval premiérový gól v najvyššej českej súťaži.Profimedia
Slovenský futbalista Filip Blažek rozhodol o triumfe Baníka Ostrava v nedeľnom zápase 25. kola českej ligy nad FK Pardubice 1:0. Dvadsaťšesťročný stredopoliar sa strelecky presadil v 69. minúte. FK Jablonec doma podľahol Viktorii Plzeň 1:2. Slavia Praha zvíťazila nad FC Slovan Liberec 3:0 a naďalej stráca na vedúcu Spartu jeden bod.

Stredopoliar Lukáš Haraslín prispel presnou prihrávkou na gól Jana Kuchtu k triumfu Sparty Praha nad Hradcom Králové 2:1. Slovenský reprezentant v druhom polčase zaznamenal gól, ktorý však VAR pre ofsajd neuznal.

Jablonec – Viktoria Plzeň 1:2

/S. Nebyla a D. Hollý do 88. min - brankár M. Tvrdoň na lavičke náhradníkov/

Pardubice – Ostrava 0:1

/Brankár V. Budinský na lavičke náhradníkov - F. Blažek a T. Rigo celý zápas, M. Rusnák od 83. min/

Hodnotenie základných zostáv. Blažek obdržal najvyššiu známku.
Hodnotenie základných zostáv. Blažek obdržal najvyššiu známku.Flashscore

Slavia Praha – Liberec 3:0

/I. Schranz od 68. min, M. Tomič na lavičke náhradníkov - Ľ. Tupta do 87. min/

Sparta Praha – Hradec Králové 2:1

/L. Haraslín do 72. min, brankár J. Surovčík na lavičke náhradníkov - L. Čmelík do 87. min, S. Dancák celý zápas/