Budinský inkasoval v Liberci jeden gól, Sparta s prvou stratou

Viktor Budinský nedokázal v bráne Pardubíc zabrániť prehre. Inkasoval raz.
Viktor Budinský nedokázal v bráne Pardubíc zabrániť prehre. Inkasoval raz.Profimedia
Futbalisti Slovana Liberec zvíťazili v 5. kole českej ligy nad FK Pardubice 1:0. O ich triumf sa postaral v 13. minúte Christian Frýdek (24). Za hostí odchytal celý duel slovenský brankár Viktor Budinský (30).

V ďalšom zápase remizovalo Slovácko s Mladou Boleslavou, pričom hostia dlho držali nádej na víťazstvo. Za stavu 1:0 pre domácich v 39. minúte im arbiter vylúčil Matěja Pulkraba, no aj napriek tomu dokázali dvakrát skórovať. V nadstavenom čase však zariadil deľbu bodov Jan Kalabiška.

Obhajcovia majstrovského titulu stratili prvé body v sezóne. Lukáš Haraslín odohral v ich drese 46 minút.

Sparťania viedli po góle Jana Kuchtu v 35. minúte, no pred koncom polčasu arbiter vylúčil jeho spoluhráča Ladislava Krejčiho. Domáci presilovku využili až v 85. minúte, keď zariadil deľbu bodov Mohamed Yasser.

Slovácko – Mladá Boleslav 2:2

Mareček dal dva góly, ale ani tie nestačili na tri body
Mareček dal dva góly, ale ani tie nestačili na tri bodyProfimedia

Liberec – Pardubice 1:0

/za domácich odohral Tupta 90 minút, Budinský odchytal v drese hostí celý zápas/

Štatistika duelu
Štatistika dueluFlashscore

Karviná – Jablonec 1:1

/Krčík a Mikuš odohrali za domácich celý zápas, Slávik nastúpil v drese hostí v 75. minúte/