Góly Jirku či Schranza. Bajza neodvrátil výhru Sparty, ktorá prišla o Haraslína

Na víťazstve Sparty sa dvoma gólmi podieľal Adam Karabec.
Na víťazstve Sparty sa dvoma gólmi podieľal Adam Karabec.Profimedia
Futbalisti Sparty Praha v základnej zostave so Slovákom Lukášom Haraslínom (27) vyhrali v nedeľňajšom zápase 11. kola najvyššej českej súťaže na pôde Hradca Králové 3:1. Haraslín hral len štrnásť minút, podľa informácií českých médií striedal pre svalové zranenie. Sparta si upevnila vedenie v tabuľke, Hradec je desiaty o bod pred Libercom.

Hradec Králové - Sparta Praha 1:3

/P. Bajza odchytal celý zápas, S. Dancák hral do 46. minúty - L. Haraslín hral do 14. mintúy/

V základe domácich nastúpili ďalší dvaja Slováci - brankár Bajza a obranca Dancák, ktorý striedal v polčase. O prvý gól v podaní hostí sa postaral ešte v plnom počte Adam Karabec a o dvadsať minút neskôr zaistil aj víťazný.

To už bolo počas oslabenia, keď bol po dvoch žltých kartách vylúčený Olatunji. Kontaktný zásah vsietil krátko po hodine hry Václav Pilař, no do desiatich minút navrátil Sparte dvojgólové vedenie Jan Kuchta.

Slavia prehrávala v ôsmej minúte 0:2 a na obrat zavelil slovenský kanonier Ivan Schranz. V druhom polčase hral aj jeho spoluhráč Michal Tomič, na druhej strane sa predstavil ďalší Slovák Ľubomír Tupta. Za Plzeň zas nastúpil V 78. minúte slovenský brankár Marián Tvrdoň, keď nahradil Jindřicha Staněka. Jirka otvoril z bieleho bodu skóre v 22. minúte.

Viktoria Plzeň - Jablonec 3:2

/E. Jirka hral celý zápas a dal gól, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) chytal od 78. minúty/

Flashscore známky pre obe základné zostavy
Flashscore známky pre obe základné zostavyFlashscore

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:3

/Ľ. Tupta hral celý zápas - I. Schanz hral do 84. minúty, dal gól a dostal ŽK, M. Tomič hral od 46. minúty/