Haraslín asistoval, Iván pri demolácii Liberca, skóroval Tupta. Macík vylúčený v úvode

Tupta síce skóroval, ale Liberec na Karvinú nemal.
Tupta síce skóroval, ale Liberec na Karvinú nemal.Profimedia
Futbalisti MFK Karviná zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 10. kola českej ligy nad FC Slovan Liberec jednoznačne 5:2. V zápase sa strelecky presadili aj Slováci. Alex Iván (26) zaznamenal v drese domácich gól a asistenciu, Ľubomír Tupta (25) skóroval za Liberec.

V ďalšom dueli 10. kola vyhrala Ostrava na pôde Olomouca 3:0. Brankár domácich Matúš Macík dostal červenú kartu v 19. minúte. Jablonec uspel doma proti Slovácku 2:0, keď oba góly strelil v prvom polčase. Zlín remizoval s Českými Budějovicami 1:1. Futbalisti Sparty Praha zvíťazili nad FC Viktoria Plzeň 2:1. V drese domácich zaznamenal asistenciu slovenský reprezentant Lukáš Haraslín. Sparta potvrdila prvé miesto v tabuľke, druhá Slavia stráca tri body a v nedeľu nastúpi na pôde Teplíc.

Sparta Praha - Plzeň 2:1

/L. Haraslín hral do 84. minúty - E. Jirka nastúpil v 63. min, M. Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov/

Víťazný gól strelil Kuchta.
Víťazný gól strelil Kuchta.Profimedia

Olomouc - Ostrava 0:3

/J. Chvátal a D. Ventúra odohrali celý zápas, T. Digaňa nastúpil v 21. min, M. Macík dostal ČK v 19. min - T. Rigo odohral celý duel, F. Blažek a M. Madleňák sedeli na lavičke náhradníkov/

Olomoucu duel vôbec nevyšiel.
Olomoucu duel vôbec nevyšiel.Flashscore

Zlín - České Budějovice 1:1

/M. Rakovan odchytal celý zápas - M. Králik odohral celý zápas, D. Šípoš sedel na lavičke náhradníkov/

Jablonec - Slovácko 2:0

/A. Slávik (Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov/

Karviná - Liberec 5:2

/D. Holec, M. Čurma a D. Krčík odohrali celý zápas, A. Iván hral do 82. min - Ľ. Tupta odohral celý duel/

Alex Iván patril medzi najlepších na trávniku.