Haraslín vstúpil do sezóny ako víchor. Dvomi gólmi zariadil Sparte tri body

Lukáš Haraslín vystrieľal Sparte prvé tri body.
Lukáš Haraslín vystrieľal Sparte prvé tri body.Profimedia
Slovenský futbalista Lukáš Haraslín (si strelecký účet v novej sezóne otvoril už v prvom kole českej ligy. Dvoma gólmi rozhodol o triumfe obhajcu titulu Sparty Praha nad Sigmou Olomouc 2:0.

Haraslín sa najskôr presadil po štvrťhodine hry, keď sa v šestnástke súpera šikovne uvoľnil cez zadáka Lukáša Vraštila a krížnou strelou nedal šancu krajanovi v bránke hostí Matúšovi Macíkovi. Druhý zásah pridal po zmene strán - v 55. minúte po podobnej individuálnej akcii aj s prispením teču obrancu opäť ľavačkou zvýšil na 2:0. Z ihriska odišiel o deväť minút neskôr. Jablonec so slovenským kapitánom Jakubom Považancom podľahol FK Mladá Boleslav.

FK Mladá Boleslav - FK Baumit Jablonec 3:1 (1:0)

/Kadlec sedel na lavičke - Považanec odohral celý zápas, Slávik hral do 78. min/

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 3:1 (2:0)

/Tupta hral do 62. min - BlažekAlmási odohrali celý zápas, Rigo sedel na lavičke náhradníkov/

Radosť hráčov Liberca
Radosť hráčov LibercaProfimedia

1. FC Slovácko - SK Dynamo České Budejovice 4:1 (2:0)

/Čmelík, Králik odohrali celý duel, Šípoš (všetci České Budejovice) odchytal celý zápas/

Štatistika duelu
Štatistika dueluFlashscore

Sparta Praha – Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

/Haraslín hral do 64. min a dal dva góly, Surovčík sedel na lavičke náhradníkov - Macík odchytal celý zápas, Chvátal a Ventúra odohrali celý zápas/