Preskočiť na hlavný obsah

Anglický Leicester je na predaj. Majitelia za klub požadujú viac ako 200 miliónov libier

Prerieďené tribúny v Leicesteri.
Prerieďené tribúny v Leicesteri.Action Images / Andrew Boyers

Podľa informácií BBC je futbalový Leicester City na predaj. Spoločnosť King Power, ktorá klub z Midlands vedie od roku 2010, hľadá kupca pre treťoligový tím za viac ako 200 miliónov libier.

Leicester, ktorého triumf v Premier League v sezóne 2015/16 bol veľkým prekvapením, po ďalšom nevydarenom ročníku skončil v Championship na predposlednom mieste a zostúpil do League One.

Zakladateľ thajskej skupiny King Power, ktorá sa zaoberá maloobchodným predajom na cestách, Vichai Srivaddhanaprabha, kúpil Leicester od Milana Mandarića po tom, čo spoločnosť s klubom podpísala zmluvu o sponzorstve dresov.

Anglický tím, založený v roku 1884, postúpil do Premier League v roku 2014 a o dva roky neskôr získal svoj prvý titul v najvyššej súťaži. Jediný triumf v FA Cupe oslávil v roku 2021. Srivaddhanaprabha zomrel v roku 2018, keď sa jeho vrtuľník zrútil pred štadiónom klubu.

Leicester mal v posledných rokoch problémy s finančným hospodárením a v dvoch po sebe idúcich sezónach zostúpil. V minulej sezóne mu navyše bolo za porušenie pravidiel EFL o výdavkoch odpočítaných šesť bodov.