Viac

Gólostroj Messi prekonal vlastný rekord, Rusnákov ôsmy zásah sezóny pri výhre v Kansase

Messi opäť raz potvrdil svoju extratriedu.
Messi opäť raz potvrdil svoju extratriedu.ČTK / AP / Lynne Sladky / Profimedia
Major League Soccer hlási ďalší rekordný zápis Lionela Messiho (38). Argentínsky futbalista sa stal prvým hráčom, ktorý v severoamerickej súťaži strelil päťkrát v rade počas jedného zápasu dva góly. Režíroval tým ďalšie víťazstvo Miami. Albert Rusnák (31) si vďaka premenenému pokutovému kopu pripísal ôsmy zásah v aktuálnom ročníku a pomohol k výhre Seattlu.

Kansas - Seattle 2:3

Od ukončenia pôsobenia na MS klubov odohral Seattle pred stretnutím s Kansasom dva duely, pripísal si výhru a remízu, no zakaždým aj červenú kartu. Bolo tak jasné, že Sounders budú chcieť natiahnuť svoju neporaziteľnosť a uťať šnúru vylúčení.

Na štadióne Children's Mercy Park sa im takmer podarilo splniť obe tieto ambície, no prišla štvrtá minúta nadstavenia a červenú kartu videl obranca Nouhou. Hostí to však až tak mrzieť nemuselo, pretože z ihriska súpera si odniesli tri body, o čom rozhodli trojgólovým prvým polčasom.

O úvodný zásah sa po ideálne nacentrovanej lopte postaral Morris. Kapitán domáceho mužstva Salloi onedlho zahral rukou vo vlastnej šestnástke, nasledoval pokutový kop, k jeho exekúcii sa postavil Rusnák a brankára Pulskampa poslal na opačnú stranu - 0:2

Ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúca bola až trefa Ferreiru z ôsmej minúty nadstaveného času úvodnej polovice, keď americký útočník zvýšil náskok svojho tímu na rozdiel troch gólov. Hostitelia po zmene strán skorigovali prehru dvomi penaltami - presadili sa Joveljič a Muñoz. Po 21 zápasoch sezóny patrí 33-bodovému Seattlu štvrté miesto Západnej konferencie MLS.

Miami - Nashville 2:1

Po nedávnom dueli proti New England Revolution sa hovorilo o tom, že Messi sa stal prvým hráčom, ktorý v MLS dokázal streliť dva góly v štyroch vystúpeniach po sebe. Predtým sa dvakrát presadil aj do siete Montrealu, Columbusu a opäť Montrealu.

Teraz hviezdny Argentínčan natiahol svoju rekordnú sériu o ďalší takýto zápis, keď dvomi zásahmi režíroval domáci triumf nad Nashvillom. V 17. minúte otvoril gólovú oponu parádne zahraným priamym kopom - strelou po zemi prepálil gólmana Willisa.

Druhú trefu americký brankár Messimu doslova daroval, súperovi prihral rovno na kopačku, kapitán hostí protivníka kľučkou obišiel a zakončil do odkrytej brány.

Po 16 odohraných dueloch má rodák z Rosaria na konte bilanciu 16+8 (10+5 v posledných piatich súbojoch) a v tabuľke strelcov sa zaradil na prvé miesto k Samovi Surridgeovi. Miami je s 38 bodmi na piatej priečke Východnej konferencie, k dobru však má tri zápasy.