Koniec modrej éry? De Bruyne je podľa médií naklonený Blízkemu východu, City sa nebráni

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Koniec modrej éry? De Bruyne je podľa médií naklonený Blízkemu východu, City sa nebráni

Zdá sa, že čas De Bruyneho v City sa blíži ku koncu.
Zdá sa, že čas De Bruyneho v City sa blíži ku koncu.Profimedia
Schyľuje sa k megaodchodu? Superhviezda Manchestru City Kevin De Bruyne (33) údajne súhlasil s tým, že sa pripojí k saudskoarabskému klubu Al-Ittihad.

Belgicko, ktorého kapitánom je práve De Bruyne, bolo začiatkom tohto týždňa vyradené z Eura Francúzskom už v osemfinále. Zlatá generácia, ako sa často označuje ostatná éra červených diablov, tak opäť zaostala za očakávaniami. 

Po predčasnom konci sa novinár De Bruynemu pripomenul, že jeho generácia nedosiahla želaný a očakývaný úspech, na čo samotný futbalista reagoval: "Čo je zlatá generácia? Francúzi, Angličania či Španieli nemajú zlatú generáciu? Ďakujem," odvetil stredopoliar City a odišiel od mikrofónu. 

Jeden z pilierov éry modrého Manchestru je aktuálne na pokraji novej výzvy. Kariéru možno uzavrie na Blízkom východe. Najnovšie informácie naznačujú, že 33-ročný ofenzívny hráč údajne ústne súhlasil s odchodom z Premier League a pripojením sa k saudskoarabskému Al-Ittihadu.

Prekvapivú správu priniesol v piatok popoludní prestupový guru Rudy Galetti s dodatkom, že vedenie Manchestru City je otvorené pustiť svoj talizman. 

De Bruyne dvíha trofej Premier League
De Bruyne dvíha trofej Premier LeagueProfimedia

Delegácia saudského štátneho investičného fondu (PIF) hovorila s De Bruynem ešte predtým, ako prišlo spomínanej k dohode. Podľa všetkého majú ďalšie smerovanie tohto transferu v rukách oba celky. Je na City a Al-Ittihad, aby sa dohodli a našli spoločnú reč ohľadom finálnej sumy. 

Ak De Bruyne podpíše zmluvu so saudskoarabským klubom, pripojí sa k ďalším bývalým hviezdnym hráčom z Premier League ako Fabinho či N'Golo Kanté, ktorí si to namierili z najlepšej ligy sveta na Blízky východ.