Košice sú prvým finalistom extraligy, v siedmom zápase zdolali Michalovce

Košice sa dostali do finále prvýkrát od roku 2015.
Košice sa dostali do finále prvýkrát od roku 2015.TASR
Hokejisti HC Košice sa stali prvými finalistami play-off Tipos Extraligy. V rozhodujúcom siedmom semifinálovom zápase zdolali na domácom ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:1. V sérii triumfovali 4:3 na zápasy.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 10. Slovák (Breton, Olsson), 37. Pollock (Lamper, Olsson), 60. Bartánus (Chovan) - 35. Buc (Bjalončík)

/konečný stav série: 4:3, Košice postúpili do finále/

Košičania išli do vedenia v 10. minúte, keď Slovák počas hry štyroch proti štyrom zblízka dorazil puk za brankára Škorváneka - 1:0. Prvá aj druhá tretina priniesli viacero vylúčených a hoci početné výhody viedli do niekoľkých šancí, brankári v nich podržali svoje tímy. Aj hostia skórovali počas hry štyroch proti štyrom, keď košická obrana zabudla na Buca, ktorý po úniku prekonal Riečického - 1:1.

Nerozhodný stav vydržal necelé dve minúty, keďže Pollock sa v oslabení dostal za obranu hostí a rozjasal tribúny - 2:1. Michalovčania v tretej časti nedokázali prekvapiť obranu súpera. Košické víťazstvo spečatil gólom do prázdnej bránky Bartánus.

Finálový súper Košičanov vzíde zo série Zvolen - Spišská Nová Ves, ktorá za stavu 3:3 na zápasy vyvrcholí vo štvrtok vo Zvolene. Finále sa začne v nedeľu 16. apríla na košickom ľade.

Pre Michalovce sa sezóna skončila, bez ohľadu na výsledok série Zvolen - Spišská Nová Ves v nej obsadia 4. miesto.