Litvínov vyhral v Brne, Tomek vychytal dramatické nájazdy. Třinec začal sériu úspešne

Třinec otvoril štvrťfinále víťazne.
Třinec otvoril štvrťfinále víťazne.Profimedia
Hokejisti Třinca zvíťazili v prvom štvrťfinálovom zápase play-off českej Extraligy nad tímom Motor České Budějovice a ujali sa vedenia v sérii 1:0.

Oba góly padli v tretej tretine duelu, strelili ich Nedomlel a Nestrašil. Slovenskí hokejisti v drese domáceho tímu nebodovali. Daňo bol jediným vylúčeným hráčom Třinca, dostal dve minúty za hrubosť. Brno nestačilo na Litvínov, pričom rozhodol jediný zásah Saldu.

Čisté konto v drese Vervy takmer zaznamenal Matej Tomek, až v 58. minúte ho prekonal Lukáš Cingeľ a poslal stretnutie do predĺženia. Nakoniec museli rozhodnúť až nájazdy, konkrétne ich deviata séria. V nej sa stal hrdinom Ondřej Kaše.

Druhé zápasy v oboch sériách sa hrajú v pondelok večer.