Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Titul, reprezentačná pozvánka a prestup do Česka. Gajdoš mieri za trojicou Slovákov

František Gajdoš prežíva mimoriadne obdobie.
František Gajdoš prežíva mimoriadne obdobie.TASR
Slovenský hokejový reprezentant František Gajdoš opustil po dvoch sezónach HK Nitra a zamieril do českej extraligy. Dvadsaťdvaročný obranca podpísal po majstrovskej sezóne s corgoňmi dvojročný kontrakt s HC Verva Litvínov.

Gajdoš odohral pod Zoborom prelomovú sezónu 2022/23, keď v základnej časti nazbieral 20 bodov (7+13) a za svoje výkony dostal odmenu v podobe účasti na MS v Rige a Tampere. Rovnaký bodový zápis zopakoval aj v nedávno skončenom ročníku, keď si v dlhodobej časti pripísal 49 duelov s bilanciou 4+16. V play-off patril medzi dôležitých členov mužstva trénera Antonína Stavjaňu. V 18 stretnutiach pridal ďalších 11 bodov (2+9) a bol najproduktívnejší slovenský obranca vyraďovacej fázy.

"S Litvínovom sme boli v kontakte prakticky celú sezónu a cítil som, že o mňa majú veľký záujem. So športovým manažérom Tomášom Vrábelom sa navyše poznáme z môjho pôsobenia v Sparte, čo takisto zohralo úlohu.

V Litvínove pôsobia aj ďalší Slováci Matúš Sukeľ, Matej Tomek a Andrej Kudrna, ktorí mi klub odporučili. Na českú extraligu sa teším, bude to pre mňa nová výzva a beriem to ako posun v kariére," citoval klubový web Gajdoša, ktorý sa po konci extraligovej sezóny pripojil k národnému tímu a bojuje o účasť na druhom svetovom šampionáte za sebou.

"Týmto podpisom získavame mladého a perspektívneho obrancu, ktorý nám rozhodne zvýši konkurenciu v obranných radoch. Veríme, že skvele zapadne do tímovej koncepcie a my mu pomôžeme v hokejovom raste," poznamenal generálny riaditeľ českého klubu Pavel Hynek.