Švajčiari si zobrali požičané. Slováci zaknihovali v príprave na MS 2026 prvú prehru

Slovensko druhú výhru nezaknihovalo.
Slovensko druhú výhru nezaknihovalo.TASR - Henrich Mišovič

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v piatkovom prípravnom zápase pred štartom MS 2026, keď na štadióne v Topoľčanoch podľahla Švajčiarsku. Nedokázala tak nadviazať na štvrtkový úspech práve nad Helvétmi.

Slovensko - Švajčiarsko 3:5

Slováci nastúpili iba s jedenástimi útočníkmi, keďže chýbali pre zranenia Peter Cehlárik a Adrián Holešinský. Druhý menovaný utrpel vo štvrtkovom stretnutí tržnú ranu na nohe, boj o šampionát sa pre neho skončil. Cehlárik dostal týždňové voľno, rovnako ako obranca Rayen Petrovický.

Prvú veľkú šancu domáceho výberu mal v 9. minúte Marcinek, ktorý však v dobrej pozícii prestrelil bránku. Slováci nevyužili ani presilovú hru a podobne ako vo štvrtok prehrávali. Doťahovať museli po góle Scherweya. V závere prvej tretiny ešte mohol vyrovnať Petrovský, ale Pascheho neprekonal.

Zverencom trénera Országha nevyšiel štart prostrednej časti hry, keď Švajčiarov poslal do dvojgólového vedenia Herzog. Domáci sa dostali späť do zápasu v 27. minúte vďaka využitej presilovej hre o dvoch hráčov, trafil sa Faško-Rudáš. Domáci si opäť nedali pozor na prihrávku spoza bránky a Herzog skóroval druhýkrát v zápase.

Zdalo sa, že Loeffelov gól na 4:1 definitívne rozhodol o osude duelu. Slováci však zbrane nezložili a po presných zásahoch Mykluchu a Valacha sa vrátili späť do hry. V závere však slovenský tím už nedokázal vyrovnať a pri hre bez brankára inkasoval.

Hokej