Soboťania hrýzli, béčko Slovana zvíťazilo až po predĺžení

Nováčik z Rimavskej Soboty získal na ľade lídra tabuľky aspoň bod.
Nováčik z Rimavskej Soboty získal na ľade lídra tabuľky aspoň bod.Profimedia
Hokejisti Modrých krídel Slovan si udržali pozíciu lídra Tipos SHL. V stredajšom stretnutí 7. kola zvíťazili na domácom ľade nad Rimavskou Sobotou 2:1 po predĺžení. Pred druhým Prešovom majú "belasí" náskok jedného bodu, Prešovčania však majú zápas k dobru.

V hlavnom meste videli diváci oduševnený výkon nováčika, v 2. tretine sa však ujali vedenia domáci. Maximilián Olos najskôr získal puk pri mantineli a nahral na modrú Demovi, Olos medzitým prešiel pred bránku a tečoval hrací predmet za chrbát Pončáka. Po vyrovnaní v podaní Martina Ďalogu sa išlo do predĺženia, v ktorom rozhodol Filip Vidovič.

Štvrtý triumf za sebou pridal tím Vlci Žilina, ktorý zdolal TSS GROUP Dubnica vysoko 5:0. Domáci duel po celý čas kontrolovali, prvé dve tretiny ovládli v pomere 2:0 a v tretej strelili piaty gól. Darilo sa aj Prešovčanom, tí pokorili Aquacity Pikes 6:4 a aj naďalej bojujú o prvé miesto tabuľky.

HK Gladiators Trnava - HC Topoľčany 3:4 pp

Vlci Žilina - TSS GROUP Dubnica 5:0

HK ‘95 Považská Bystrica - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:2

Modré krídla Slovan - HKM Rimavská Sobota 2:1 pp

HC Prešov - Aquacity Pikes 6:4