Žilina koncertovala deviatimi gólmi a udržala sa vo finálovej sérii

Žilina sa postarala až o deväť gólov.
Žilina sa postarala až o deväť gólov.Vlci Žilina
Hokejisti Žiliny v piatom finálovom zápase play-off Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL) deklasovali HC 19 Humenné 9:1 a stav série znížili na 2:3.

Vlci Žilina - HC 19 Humenné 9:1 (2:1, 6:0, 1:0)

Góly: 7. Varga (Pacalaj, Melcher), 9. Paukovček (Koyš, Pohl), 21. Mráz (Koyš), 21. Melcher (Varga), 23. Růžička (Koyš), 30. Sýkora, 31. Macek (Mráz, Pacalaj), 33. Jakubík, 57. S. Rehák (Macek) - 19. Ťavoda (Novický, Horvát)

/stav série: 2:3/

Piaty duel série hranej na štyri víťazné zápasy je na programe v pondelok 24. apríla o 16:00 v Humennom. Žilinčania išli od úvodu za víťazstvom a v 9. minúte viedli 2:0 po góloch Vargu a Paukovčeka. Obranca hostí Ťavoda síce v 19. minúte znížil, no "Vlci" gólovým uragánom v druhej tretine potvrdili presvedčivé víťazstvo.

Po góloch Mráza, Melchera a Růžičku bolo v 23. minúte už 5:1 a brankára hostí Durného vystriedal Krasanovský. Ten prvýkrát inkasoval v 30. minúte po strele Sýkoru, na ktorého krátko na to nadviazali Macek a Jakubík - 8:1. Skóre zápasu uzavrel v 57. minúte domáci útočník Rehák - 9:1.