Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Oslovila ho vízia. Žilinu povedie po návrate do extraligy Bartovič

Bartovič sa z Trenčína presúva do Žiliny.
Bartovič sa z Trenčína presúva do Žiliny.vlcizilina.hockeyslovakia.sk/
Milan Bartovič (43) sa stal novým trénerom hokejistov Žiliny. Vo funkcii nahradil Ernesta Bokroša, ktorý prevzal Duklu Trenčín. Na mieste asistenta trénera ostáva na striedačke Vlkov Daniel Babka (52).

Bartovič pôsobil od sezóny 2022/23 v extraligovom Trenčíne. "Stretli sme sa s Ferom Skladaným a Rastislavom Chovancom. Mali sme výbornú debatu a ich vízia ma veľmi oslovila. Po dlhých rozhovoroch sme sa dohodli, čomu sa teším. Presvedčili ma. Je tu veľa chalanov, ktorí tu pôsobia už dlhšie."

"Niektorých z nich poznám z čias, keď som ešte hrával. Chodil som sa pozrieť aj na zápasy play-off, na ktorých bola výborná atmosféra. Všetko sa to nejako dalo dokopy. Preto sme si povedali, že poďme do toho," uviedol Bartovič pre klubový web Vlci Žilina.

Ako ďalej prezradil, preferuje poctivý, aktívny hokej. V prvom rade chce nastaviť v klube pracovnú morálku, aby sa každý v klube chcel deň čo deň zlepšovať a išiel za víťazstvami. 

"Veľmi sa na to teším. Momentálne pracujeme na tom, aby sme tím doplnili. Dúfam, že trafíme dobrých importov," doplnil bývalý dlhoročný reprezentant.

Trenčín už bez Bartoviča. Končia aj dvaja hráči a celkovo šiesti muži z poslednej sezóny