Kužmovej cesta v Aucklande sa skončila pred bránami semifinále

Kužmová na úvod novej sezóny vyhrala štyri singlové duely, prehrala až v piatom.Profimedia
Slovenská tenistka Viktória Kužmová (24) neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande. Siedmej nasadenej Čiernohorke Danke Koviničovej (28) podľahla 3:6, 2:6.

Úspešná kvalifikantka si predtým v 2. kole pripísala cenný skalp Britky Emmy Raducanuovej, šampiónka US Open z roku 2021 pred tretím setom skrečovala duel pre zranenie.

Kužmová proti Koviničovej neuspela v prvom sete za stavu 3:4 pri svojom podaní, pričom jej súperka následne pri vlastnom servise potvrdila brejk. V druhom sete sa Koviničovej podarilo dvakrát uspieť pri podaní Slovenky a za 71 minút doviedla zápas do víťazného konca.