Litvínov vyhral na ľade Brna, Budějovice zdolali Třinec. Čacho skóroval

Radosť hráčov Budějovíc.
Radosť hráčov Budějovíc.Profimedia
Hokejisti Motoru České Budějovice naďalej živia šancu na postup medzi najlepšie kvarteto v play-off českej extraligy. V nedeľu vyhrali v piatom zápase štvrťfinále na ľade obhajcu titulu Třinca 3:2 a stav série znížili na 2:3.

Domácim nepomohol ani gól slovenského útočníka Viliama Čacha na 1:2, prihral mu naň krajan Martin Marinčin. V 56. minúte rozhodol o budějovickom triumfe Milan Gulaš. Motor vyhral druhý duel za sebou a v utorok bude mať v šiestom stretnutí výhodu domáceho prostredia.

Litvínov sa ujal vedenia v sérii s Brnom 3:2, keď na ľade súpera v nedeľu vyhral 2:1 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v 70. minúte Nicolas Hlava, asistoval mu slovenský spoluhráč Matúš Sukeľ. Jeho krajan Matej Tomek prispel v bránke Litvínova k triumfu 30 úspešnými zákrokmi. Postup do semifinále môže mužstvo spečatiť v utorok na domácom ľade.

Třinec – České Budějovice 2:3