Lyon vyhral šláger kola, tešili sa aj hráči Nice, Rennes či Monaka

Alexandre Lacazette rozhodol posledný víkendový zápas Ligue 1.
Alexandre Lacazette rozhodol posledný víkendový zápas Ligue 1.Profimedia
Futbalisti AJ Auxerre vyhrali v nedeľnom dueli 13. kola francúzskej Ligue 1 nad Ajacciom 1:0. Pozície favoritov doma potvrdili aj hráči Monaka a Rennes.

Ligue 1 - 13. kolo

AJ Auxerre - AC Ajaccio 1:0 (1:0)

Gól: 8. Sakhi

ČK: 56. Niang - 62. Avinel

O jediný gól stretnutia sa postaral Hamza Sakhi a jeho tím ukončil osemzápasovú sériu bez trojbodového zápisu. Ajaccio ostáva s ôsmimi bodmi posledné. V druhom polčase padli aj dve červené karty. Prvú videl domáci Niang, ale už o šesť minút putoval pod sprchy aj Avinel.

Olympique Lyon – Lille OSC 1:0 (0:0)

Gól: 74. Lacazette

Futbalisti Olympique Lyon vyhrali v nedeľnom dueli 13. kola francúzskej Ligue 1 doma nad Lille 1:0. V 74. minúte o tom rozhodol gólom Alexandre Lacazette.

FC Lorient - OGC Nice 1:2 (1:0)

Góly: 18. Ouattara - 61. Atal, 69. Laborde

Nice zvíťazilo 2:1 na ihrisku Loreintu a ukončilo jeho šnúru ôsmich zápasov bez prehry. Domáci viedli po prvom polčase, o plný bodový zisk ich však pripravili v priebehu ôsmich minút Youcef Atal a Gaetan Laborde.

AS Monako - Angers SCO 2:0 (0:0)

Góly: 54. Embolo, 70. Golovin

Monaco rozhodlo o svojom víťazstve 2:0 nad Angers dvomi gólmi v priebehu 16 minút. Po neúspešnom pokutovom kope domácich v podaní Wissama Ben Yeddera sa presadili Breel Embolo a Aleksandr Golovin.

Stade Rennes - Montpellier HSC 3:0 (2:0)

Góly: 15. Terrier, 23. Kalimuendo, 85. Gouiri

Triumf na domácej pôde si pripísalo aj Stade Rennes, ktoré zdolalo Montpellier 3:0. Ďalšie dva duely sa skončili nerozhodne, po jednom bode si odniesli Brest a Reims i Nantes s Clermontom.

FC Nantes - Clermont Foot 1:1 (0:0)

Góly: 73. Mohamed - 54. Borges

Stade Brest - Stade de Reims 0:0