Michalovce si vynútili piaty zápas, o postupujúcom z predkola sa rozhodne na Zemplíne

Pereskokov (vľavo) sa teší zo svojho gólu do siete Trenčína.
Pereskokov (vľavo) sa teší zo svojho gólu do siete Trenčína.TASR
Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce vyhrali štvrtý zápas predkola o play-off Tipos Extraligy na ľade Dukly Trenčín a vynútili si rozhodujúci piaty duel.

HK Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 25. Dalecký (Čacho, Valach), 31. Šťastný (Pietroniro, Sojčík) - 9. Žitný (Osburn, Puliš), 12. Pereskokov (Glazkov, Suja), 51. Paločko (Buc, Puliš)

Hostia sa ujali vedenia a prvú tretinu vyhrali 2:0, ale rovnakým skóre uspeli Trenčania v tej druhej. Rozhodnutie priniesol gól Paločku z 51. minúty. Ani jeden presný zásah nepadol v rovnomernom počte hráčov na ľadovej ploche.

Piate stretnutie je na programe v utorok 14. marca v Michalovciach. Víťaz sa vo štvrťfinále play-off postaví proti Slovanu Bratislava, ktorý skončil v základnej časti na druhom mieste. Už v sobotu sa rozhodlo, že Nitra vyradila Poprad hladko 3:0 na zápasy a narazí na HC Košice, víťaza základnej časti.