Wembanyama na sociálnych sieťach napísal: "Rodina Spurs, zostávam tu." San Antonio si ho vybralo ako jednotku draftu pred tromi rokmi a vtedy s ním podpísalo nováčikovskú zmluvu na tri roky. Vlani v októbri spoluprácu predĺžilo o ďalší rok.
Od sezóny 2027/28 mu v klube začne platiť nový päťročný kontrakt. Podľa ESPN a agentúry AP v prvom roku dostane približne 43 miliónov dolárov a plat bude ďalej rásť. V nadchádzajúcom ročníku 2026/27 by mal zarobiť približne 17 miliónov.
Za minulú sezónu NBA získal Wembanyama ako najmladší v histórii a zároveň ako prvý jednohlasne ocenenie pre najlepšie brániaceho hráča. V hlasovaní o najužitočnejšieho hráča súťaže skončil tretí, pred ním boli Shaiom Gilgeous-Alexander z Oklahomy a Nikola Jokič z Denveru. Francúz s tímom Spurs v boji o titul podľahol v piatich zápasoch New Yorku Knicks.
