PSG deklasoval Auxerre, Marseille sa teší proti Monaku po dramatickom závere

Kylian Mbappé strelil prvý gól PSG, asistoval mu Nuno Mendes.
Kylian Mbappé strelil prvý gól PSG, asistoval mu Nuno Mendes.Profimedia
Futbalisti PSG si v nedeľňajšom zápase 15. kola Ligue 1 poradili doma s nováčikom súťaže AJ Auxerre vysoko 5:0.

PSG - AJ Auxerre 5:0 (1:0)

Góly: 11. Mbappé, 51. Soler, 57. Hakimi, 81. Sanches, 84. Ekitike

Úradujúci majster si na čele tabuľky udržal päťbodový náskok pred Racingom Lens. O jeho góly sa v záverečnom vystúpení pred štartom MS v Katare postaralo päť rôznych strelcov. V úvodnom dejstve síce nováčik mierne hrýzol, ale skúsenosti a kvalita kádra PSG rozhodla o jasnej výhre. Lionel Messi trafil žrď.

ČK: 74. Quomah Baleba (Lille)

Iba z lavičky náhradníkov sledoval slovenský brankár Adam Jakubech víťazstvo svojho tímu OSC Lille nad Angers 1:0.

Stade Brest - ES Troyes 2:1 (0:0)

Góly: 53. Del Castillo (z 11 m), 77. Mounie (z 11 m) - 60. Chardonnet (vlastný)

ČK: 80. Balde (Troyes)

Racing Štrasburg - FC Lorient 1:1 (0:1)

Góly: 87. Diallo - 5. Moffi

AS Monako - Olympique Marseille 2:3 (1:1)

Góly: 45. Ben Yedder (z 11 m), 73. Volland - 35. A. Sánchez, 84. Veretout

Pozornosť priťahoval posledný zápas Ligue 1 pred štartom MS v Katare. Marseille vyhrávalo po zásahu Alexisa Sáncheza, ale z penalty vyrovnal Wissam Ben Yedder a Kevin Volland otočil skóre v prospech Monaka. Zdalo sa, že domáci by mohli udržať tri body, lenže Jordan Veretout v 84. minúte upravoval na 2:2 a dlhý nadstavený čas využil na rozhodnutie v jeho ôsmej minúte obranca Sead Kolašinac.