Sedem gólov Nitry, po výhre nad Kremenčukom má postup vo vlastných rukách

Nitrania zdolali ukrajinského outsidera.
Nitrania zdolali ukrajinského outsidera.Profimedia
Hokejisti HK Nitra zvíťazili v druhom vystúpení na Kontinentálnom pohári proti ukrajinskému HK Kremenčuk 7:3. "Corgoni" sú pred záverečným zápasom F-skupiny hranej v Nitre na prvom mieste tabuľky a krok od postupu do štvrtej fázy. V druhom stretnutí talianske Asiago zdolalo 4:3 poľskú Uniu Osvienčim.

Nitrania však nemali cestu za víťazstvom vôbec ľahkú. Ukrajinský tím totiž vzdoroval takmer 50 minút a držal výsledok 3:3. Za tohto stavu mal Kremenčuk dokonca výhodu päťminútovej presilovky, keď pod sprchy po nebezpečnom zákroku putoval Duke. Outsider skupiny však ponúknutú príležitosť nevyužil a následne pykal. Nitra štyrmi gólmi v priebehu deviatich minút zlomila zápas na svoju stranu. HK Nitra nastúpi v nedeľu na záverečný zápas v skupine proti Unii Osvienčim o 18:00.

HK Nitra – HK Kremenčuk 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)

Góly: 10. Knies, 14. Tvrdoň (Donaghey, Duke), 35. Baláž (Tvrdoň, Švarný), 50. Baláž (Sýkora), 54. Knies (Myklucha, Bodák), 55. Pupák (Baláž), 59. Čederle (Baláž) – 18. Liaľka, 30. Liaľka (Matuševič, Krivošapkin), 41. Ratušnyj (Nimenko, Serednitskyj).

HC Asiago – Unia Osvienčim 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 18. McShane (Saracino), 21. Saracino (Gazzola, McShane), 34. Misley (Marchetti), 44. Moncada (Vankúš) – 12. Padakin (Jerofejevs), 54. Da Costa (Cichy, Szczechura), 60. Dziubinski (Padakin)