Slovan zdolal Podbrezovú, Trnava uspela v Moravciach

Vladimír Weiss nastúpil prvýkrát po zranení v základnej zostave.
Vladimír Weiss nastúpil prvýkrát po zranení v základnej zostave.Profimedia
Futbalisti Podbrezovej pocítili trpkosť prehry až v 12. kole Fortuna ligy. V nedeľnom šlágri ich na domácom ihrisku zdolal obhajca titulu Slovan Bratislava 3:1.

Belasí išli do vedenia v druhom polčase, keď skóre otvoril Vladimír Weiss. O osem minút neskôr vyrovnal Boris Godál. Potom už strieľali góly iba domáci. Na 2:1 zvýšil v 88. minúte Guram Kašia a posledné slovo mal v nadstavenom čase Vernon de Marco.

Pri Žitave hostil domáci ViOn Trnavu, ktorá, v prípade víťazstva, mohla predskočiť Podbrezovú. Zverenci trénera Gašparíka načali súpera krátko po polhodine hry. Skóre stretnutia otvoril Kyriakos Savvidis

Po zmene strán sa "červeno-čierni" prihlásili o slovo ešte dvakrát. Najprv zvyšoval na rozdiel dvoch zásahov Samuel Štefánik a o štyri minúty na to ho napodobnil Abdulrahman Taiwo. Trnavčanov nemrzela ani zahodená penalta Milana Ristovskeho

Zlaté Moravce sú so siedmimi bodmi stále predposlední. Pre Spartak to bol 22. bod. Na vedúci Slovan, ktorý má zápas k dobru, stráca štyri body.

ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová 3:1 (0:0)

Góly: 58. Weiss, 88. Kašia, 90.+2 De Marco - 66. Godál

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Góly: 31. Savvidis, 49. Štefánik, 53. Taiwo