Stuttgart aj Union zhodne dvomi gólmi otočili svoje zápasy a v DFB Pokale postupujú

Stuttgart je prvým štvrťfinalistom.
Stuttgart je prvým štvrťfinalistom.Profimedia
Futbalisti Stuttgartu vyhrali v prvom osemfinálovom zápase nemeckého DFB Pokalu proti Paderbornu po otočke v závere. Nepriaznivý výsledok 0:1 dokázali zvrátiť aj hráči Unionu Berlín, ktorí vyradili Wolfsburg.

SC Paderborn - VfB Stuttgart 1:2 (1:0)

Gól: 4. Mavropanovs (vl.) - 86. Dias, 90+5. Guirassy

Už na začiatku si síce obranca Konstantinos Mavropanovs strelil vlastný gól a dlho sa zdalo, že druholigový Paderborn postúpi cez favorita z Bundesligy, ale záver patril Stuttgartu. Najskôr vyrovnal Gil Dias a predĺženie nedopustil v piatej minúte nadstaveného času útočník Serhou Guirassy.

Union Berlín - VfB Wolfsburg 2:1 (1:1)

Góy: 12. Knoche, 79. Behrens - 5. Waldschmidt

ČK: 87. Giesselmann (Union)

Wolfsburg si lepší vstup do stretnutia ani nemohol želať, veď už po piatich minútach hry otvoril skóre Luca Waldschmidt, ale obranca Robin Knoche zakrátko vyrovnal. Na začiatku druhého dejstva minul bránku v ideálnej pozícii domáci Niko Giesselmann, no toto zaváhanie nepotrestal vo svojej možnosti Ridle Baku.

Hrdinom sa tak stal Sheraldo Becker a Union Berlín postúpil napriek tomu, že v závere ešte videl červenú kartu práve spomínaný Giesselmann. Prvý hrací deň osemfinále DFB Pokalu priniesol dve otočky. Pohárová súťaž pokračuje dvomi stredajšími zápasmi, zvyšné štyri sa hrajú budúci týždeň.