Štvorhra zmiernila porážku Sloveniek na úvod Pohára BJ Kingovej

Štvorhra zmiernila porážku Sloveniek na úvod Pohára BJ KingovejProfimedia
Slovenským tenistkám nevyšiel vstup do finálového turnaja Pohára Billie-Jean Kingovej v Glasgowe, keď v dueli B-skupiny podľahli Austrálii 1:2.

Prehru zmiernili Viktória Kužmová s Terezou Mihalíkovou, ktoré v záverečnej štvorhre zdolali favorizovaný pár Ellen Perezová, Storm Sandersová 2:6, 6:3, 10:6.

Slovenky si udržali šancu na postup do semifinále, v stredu o 11.00 h nastúpia proti Belgicku.

Kužmová s Mihalíkovou mali v druhom geme k dispozícii dva brejkbaly. Nevyužili ich a v ďalšom priebehu prvého setu dominovali na kurte Austrálčanky, ktoré slovenský tandem dvakrát brejkli pri podaniach Mihalíkovej.

V druhom dejstve sa Slovenky zlepšili na returne, vďaka brejku vo štvrtom geme odskočili Austrálčankám na 4:1 a vynútili si rozhodujúci supertajbrejk. V ňom mali navrch Kužmová s Mihalíkovou, ktoré zakončili zápas dvoma víťaznými údermi.

"Je to veľmi dôležité víťazstvo, zlepšila som si náladu po neúspešnej dvojhre. Štvorhru mám veľmi rada a s Terkou sme hrali výborne," pochvaľovala si v pozápasovom rozhovore Kužmová.

Mihalíková zdôraznila, že napriek stavu 0:2 po dvojhrách išli na kurt s jasným cieľom.

"Bolo smutné, že sme prehrávali 0:2, ale chceli sme zvíťaziť. Na tomto turnaji sa počíta každý bod. Do druhého setu sme išli s čistou hlavou a napokon sa nám to s Viki podarilo otočiť. Uvidíme, čo prinesie stredajší duel s Belgickom."