Nadal okorenil svoj návrat víťazne, v Barcelone postúpil do 2. kola

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Nadal okorenil svoj návrat víťazne, v Barcelone postúpil do 2. kola

Španiel nedal šancu talianskemu súperovi.
Španiel nedal šancu talianskemu súperovi.Profimedia
Španielsky tenista Rafael Nadal (37) má za sebou úspešný návrat do súťažného kolotoča. Dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión postúpil do 2. kola turnaja ATP v Barcelone, keď v utorňajšom zápase zdolal Taliana Flavia Cobolliho (21) 6:2, 6:3. Nadal odohral prvý duel od 5. januára, keď si obnovil zranenie bedrového kĺbu, pre ktoré vynechal celú minulú sezónu.

Cobolli - Nadal 2:6, 3:6

Nadal sa dočkal návratu na tretí pokus, keď sa pred turnajom v metropole Katalánska odhlásil z podujatí v Indian Wells a Monte Carle. Tridsaťsedemročný Španiel mal duel proti Cobollimu pevne vo svojich rukách a na kurte strávil len 86 minút. V úvodnom sete profitoval z prvého podania, keď získal 80 percent bodov po prvom servise. Na príjme si navyše vypracoval až osem brejkbalov, z ktorých dva využil. Najskôr zobral podanie svojmu súperovi vo štvrtom geme a brejkol ho aj v závere prvého dejstva.

Cobolli stratil servis aj v úvode druhého setu, na čo síce ešte dokázal reagovať rebrejkom, no niekdajší líder svetového rebríčka opäť prelomil súperovo podanie a duel dotiahol do zdarného konca. Pre Nadala to bol od US Open 2022 iba trinásty oficiálny duel. Na antuke v Barcelone si vylepšil svoju zápasovú bilanciu na 67:4. Po prvý raz na turnaji triumfoval v roku 2005 a naposledy v roku 2021.

Zostrih stretnutia Cobolli - Nadal.
Flashscore

"Je to dobrý začiatok. Keď sa vrátite, nemôžete sa zbaviť pochybností, predovšetkým o vašej fyzickej úrovni. V rámci možností to bolo dobré prvé kolo, súper robil chyby a ja si myslím, že som hral to, čo som mal," vyjadril sa Nadal po stretnutí.