Viac

Tsitsipas vyhral až 12. finále na turnajoch ATP 500. Premiérový triumf oslavuje v Dubaji

Tsitsipas si pripísal premiérový triumf na turnaji ATP 500.
Tsitsipas si pripísal premiérový triumf na turnaji ATP 500.RYAN LIM / AFP

Stefanos Tsitsipas (26) prehral všetkých úvodných 11 finálových duelov na úrovni ATP 500 a premiérovú trofej pre šampióna z akcií tejto kategórie si vybojoval až teraz v Dubaji. Vo finále v Spojených arabských emirátoch zdolal Félixa Augera-Aliassimea (24), ktorý v tohtoročnej sezóne už dvakrát celkovo triumfoval. Grécky tenista získal svoj prvý titul od minulej jari a v pondelok sa vráti do TOP 10 rebríčka.

Tsitsipas - Auger-Aliassime 6:3, 6:3

Tsitsipas v roku 2025 prehral s Alexanderom Ševčenkom, Alexom Michelsenom a Mattiom Belluccim a pred týždňom v prvom kole v Dauhe nedokázal doraziť vážne zraneného Hamada Medjedoviča. Asi takmer nikto teda neočakával, že by mohol v Dubaji získať svoj premiérový titul z podnikov kategórie ATP 500.

Dvojnásobný grandslamový finalista a niekdajší tretí hráč sveta však v SAE, kde testoval novú raketu, porazil všetkých päť protivníkov a vo finále upravil vzájomnú bilanciu s Augerom-Aliassimeom na 7:3. V jubilejnom 10. súboji s Kanaďanom odvrátil všetkých sedem brejkbalových hrozieb a sám využil polovicu zo šiestich ponúknutých šancí. Duel zlomil na svoju stranu v siedmej hre, keď zobral oponentovi podanie, hoci jeho protivník viedol už 40:0. Rovnako v druhom dejstve vyhral všetky gemy od stavu 3:3.

Zostrih zápasu Tsitsipas - Auger-Aliassime.
Flashscore

Tsitsipas odohral svoje celkovo 12. finále na akciách ATP 500. Celkovo svoju bilanciu vo finálových dueloch na najvyššom okruhu upravil na 12:18. Ide o jeho premiérový triumf od minulej jari, keď už tretíkrát ovládol obľúbený antukový turnaj Masters v Monte Carle. Na vonkajšom tvrdom povrchu sa raduje iba druhýkrát, predvlani kraľoval na menšej akcii v mexickom Los Cabos.

Vďaka prvenstvu v Dubaji sa v pondelok vráti do elitnej desiatky svetového poradia. Triumf znamená posun na deviate miesto pred Alexa de Minaura. Finále v metropole SAE si zahral už tretíkrát, v rokoch 2019 a 2020 prehral s Rogerom Federerom a Novakom Djokovičom.

Štatistiky zápasu.
Štatistiky zápasu.Flashscore

Auger-Aliassime by možno vo finále vzdoroval oveľa viac, do Dubaja však dorazil po náročnom ťažení v Dauhe a po ceste do finále, ktorým si zaistil návrat do TOP 20, vo všetkých štyroch zápasoch teraz smeroval do rozhodujúceho setu. V sezóne mohol získať tretí titul, na rozdiel od januárového Adelaide a februárového Montpellieru sa však musí uspokojiť s druhým miestom. Bilanciu vo finále si zhoršil na 7:11. Všetkých sedem titulov pozbieral na betónoch, šesť z nich oslavoval v hale.