Úspešné európske ťaženie Benficy pokračuje, Bruggy zdolala dvojgólovým rozdielom

Bruggy doma nestačili na rozbehnutú Benficu.
Bruggy doma nestačili na rozbehnutú Benficu.Profimedia
Futbalisti lisabonskej Benficy triumfovali v úvodnom osemfinálovom zápase Ligy majstrov na ihrisku Clubu Bruggy 2:0.

Club Bruggy - Benfica 0:2 (0:0)

Góly: 51. J. Mário (pen.), 88. Neres. ŽK: Odoi, Sowah - Otamendi. Rozhodoval: Massa (Tal.)

Bruggy mohli ísť do vedenia už v 5. minúte, Tajon Buchanan ale spálil obrovskú príležitosť z niekoľkých krokov a mužstvo mohol tento moment v konečnom dôsledku veľmi mrzieť. Tesne pred polhodinou hry zahodil Antonio Silva šancu. Loptu upratal peknou hlavičkou zvnútra pokutového územia, ale neumiestnil ju najlepšie. Jeho pokus preletel ponad brvno do hľadiska.

V 50. minúte pykali domáci za svoju nedisciplinovanosť. Jack Hendry podrazil v šestnástke súpera a rozhodca Davide Massa ukázal na biely bod, z ktorého sa João Mário nemýlil. Benfica sa ocitla na koni a svoju skúsenosť v európskych pohároch ukázali hráči dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. Chybu obrany domácich využil David Neres, keď chladnokrvne upratal z bezprostrednej blízkosti loptu do siete. Portugalský tím si tak z Belgicka odváža do odvety mimoriadne nádejný výsledok.