V Ruhpoldingu triumf Nórov pred štafetami Nemecka a Francúzska

Ruhpolding privítal ďalšie kolo obľúbených pretekov.
Ruhpolding privítal ďalšie kolo obľúbených pretekov.Profimedia
Nórski biatlonisti zvíťazili v piatkovej štafete Svetového pohára. Kvarteto Sturla Holm Lägreid (25), Tarjei Bö (34), Vetle Sjaastad Christiansen (30) a Johannes Thingnes Bö (29) dosiahlo v nemeckom Ruhpoldingu čas 1:10:51,4. Druhé miesto obsadili so stratou 20,1 sekundy domáci Nemci a tretí skončili Francúzi (+55,6).

Nórom vôbec nevyšiel začiatok, keď Lägreid musel absolvovať trestný okruh na druhej streľbe a štafetu odovzdal na desiatom mieste. Starší z bratov Böovcov Tarjei sa posunul najmä na položke v stoji a odovzdal štafetu na piatej pozícii. Strata na vedúcich Francúzov bola 34,2 sekundy.

Z manka na lídrov stiahol Christiansen presne tridsať sekúnd a Johannes Thingnes Bö vybojoval víťazstvo pre nórsku štafetu aj v tretích pretekoch v tejto sezóne.