O Zidanovom príchode k národnému tímu sa hovorí už dlhšie. Už vlani v januári tréner Didier Deschamps oznámil, že po tohtoročných majstrovstvách sveta opustí francúzsku lavičku. Reprezentáciu viedol od roku 2012 a na svetovom šampionáte s ňou získal zlato aj striebro, na nedávno skončenom turnaji skončilo Francúzsko štvrté.
Teraz má výber prevziať Zidane, ktorého syn Luca reprezentuje Alžírsko. Zizou doteraz trénoval iba Real Madrid. V dvoch obdobiach 2016-2018 a 2019-2021 priviedol svoj bývalý klub k dvom ligovým titulom a trom triumfom v Lige majstrov.
Počas hráčskej kariéry držiteľ Zlatej lopty za rok 1998 a trojnásobný najlepší futbalista sveta podľa ankety FIFA pomohol Francúzsku vyhrať majstrovstvá sveta aj Európy.
Jeho kariéra sa neslávne skončila vo finále MS 2006 proti Taliansku, keď bol za úder hlavou do hrude Marca Materazziho v predĺžení vylúčený a Francúzsko následne prehralo boj o titul v penaltovom rozstrele.
